Blog

Marzenia senne - najnowsze badania

Sny i marzenia senneKażda osoba, która zastanawiała się nad tym jak to jest, że śni? Czemu gałki oczne ruszają się podczas fazy REM snu? Jaki ma to związek z widzeniem obrazów? - znajdzie odpowiedzi w prezentowanym artykule na temat najnowszych badań z zakresu marzenia sennego. Artykuł opiera się o prawdziwe dane, z przeprowadzonych badań.

Read more...

   

Jakiego języka warto się uczyć?

Jakiego języka warto się uczyć?

Współczesna lingua franca, czyli język angielski przestał dziś wystarczać na rynku pracy, w biznesie czy polityce. Jego znajomość nie jest już wysoko ceniona, ponieważ w stopniu podstawowym, umożliwiającym komunikację, opanowała go spora część społeczeństwa.

Około 18% Polaków powyżej 15 roku życia przyznaje się do jego znajomości, choć trzeba pamiętać, że od kilku dobrych lat angielski nauczany jest od poziomu przedszkola. Rośnie nam więc pokolenie, które nie będzie miało problemu z porozumiewaniem się z anglojęzycznymi obywatelami świata.

Read more...

   

Nowoczesne biuro rachunkowe

Nowoczesne biuro rachunkowe

Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, biura rachunkowe musiały zmienić i rozbudować swoją ofertę.

Współczesne firmy tego typu starają się sprostać oczekiwaniom odbiorców, proponując specjalistyczne usługi w wielu sferach. Podstawę nadal stanowią usługi księgowe, czyli prowadzenie ksiąg handlowych ( pełna księgowość lub księgowość uproszczona ) oraz ewidencjonowanie należności. Biura rachunkowe zajmują się także rozliczaniem transakcji importu i eksportu produktów oraz udzielaniem wsparcia w przypadku odzyskiwania podatku VAT.

Read more...